dodano dnia: 17.11.2015

ZWYKLI-NIEZWYKLI Z KOMPRACHCIC

„Tam gdzie stoi entuzjasta, Tam jest szczyt świata”
/Joseph von Einchendorff/

„Zwykli –Niezwykli” to Nagroda Burmistrza Gogolina, która jest wyrazem uznania dla osób lub instytucji szczególnie zasłużonych dla Gminy Gogolin. Przyznanie Nagrody ma na celu podziękowanie za dotychczasową pracę na rzecz ,mieszkańców Gogolina, wspieranie i rozpowszechnianie wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych oraz integrację społeczności lokalnej.

13 listopada w Gminnym Ośrodek Kultury w Gogolinie odbył się Salon „Zwykli-Niezwykli” 2015. Jednym z laureatów tegorocznej edycji został zespół ATTONARE z Komprachcic, który od wielu lat współpracuje z mieszkańcami Gogolina. Pierwsze koncerty miały miejsce w 2008r. Odbyły się na rzecz chorej na stwardnienie rozsiane Pani Grażyny. Dalsza współpraca rozwinęła się bardzo prężnie. Odbyły się cykle koncertów dla Rafała, Paulinki, Sebastiana i Zuzi.

Zespół działa od prawie 20 lat. Swoją pasję do muzyki przekształca w charytatywne dzieło na rzecz dzieci i osób potrzebujących, od wielu lat współpracuje z Domowym Hospicjum dla Dzieci w Opolu i innymi fundacjami. Zespół Attonare znalazł się w wyjątkowym gronie 12 innych wspaniałych nagrodzonych. Muzycy z zespołu zgodnie twierdzą, że nie ma w nich nic niezwykłego. Kochają to co robią a każdy dźwięk płynie prosto z ich serca. Jednocześnie takie nagrody motywują i mobilizują do dalszego działania. Nagroda jest wielkim wyróżnieniem i osiągnięciem przede wszystkim dlatego, że członkowie zespołu nie są mieszkańcami Gminy Gogolin.

Zespół Attonare pragnie jeszcze raz bardzo gorąco podziękować Burmistrzowi Gogolina Panu Joachimowi Wojtala, Kapitule oraz wszystkim osobom, Przyjaciołom z Gogolina.

(lililo)


Certyfikat dobroczynności

Po zakończeniu corocznej Mszy Wielkanocnej w intencji podopiecznych i personelu DHD w Kościele Seminaryjnym, otrzymaliśmy Certyfikat dobroczynności jako wyraz wdzięczności za długoletnią współpracę z Domowym Hospicjum.

Magnolie Powiatu Opolskiego 2014

Dziękujemy za tak duże wyróżnienie - Magnolia Powiatu Opolskiego w kategorii Pro Publico Bono dla zespołu Attonare!


STATUETKI:


DYPLOMY:

PODZIĘKOWANIA:

S